راهنمای شستشو

راهنمای شستشو: 

برای ماندگاری و طول عمر بیشتر پوشاک و مخصوصا برای شستشوی اول، حتما لباس را پشت و رو داخل ماشین لباسشویی بیندازید و به هیچ عنوان با دست شستشو نکنید (شستشو با دست عمر لباس را کم کرده) و با دمای آب ۳۰ درجه و مواد غیرآنزیم دار شستشو کنید.

شستشو با دست عمر لباس را کم میکند و درخیلی مواقع دیده شده که لباس رنگ تو رنگ میشود اما شستشو با ماشین به علت آبکشی متناوب از این موضوع جلوگیری میکند.

در هنگام شستشو ابتدا لباس‌ها را برحسب جنس و رنگ طبقه‌بندی نمایید و هرگز آن‌ها را با هم مخلوط نکنید. به عبارت دیگر لباس‌های رنگی را از لباس‌های سفید و مشکی جدا کنید، لباس‌های سفید را با هم، لباس‌های مشکی را با هم و لباس‌هایی را نیز که رنگی هستند با هم بشویید تا رنگ لباس‌ها به یکدیگر پس ندهد.

قبل از شستن پوشاک آنها را لکه گیری نمایید زیرا لکه‌هایی که پس از شستشو با ماشین لباسشویی بر روی لباس باقی می‌مانند ثابت می‌شوند.میتوانید ابتدا روی قسمت های لک دار لباس صابون بمالید و بعد داخل ماشین بیندازید.

برای شستشوی مناسب لباس‌ها و جلوگیری از آب رفتن، شل شدن و تغییر رنگ، به علائم شستشوی لباس‌ها که اغلب بر روی پارچه‌ای کوچک در داخل یقه یا درز لباس دوخته شده است توجه نمایید.

زیپ لباس‌ها را قبل از انداختن آنها در ماشین لباسشویی ببندید تا موجب نخ کش شدن لباس‌های دیگر نشوند و با دوختن و محکم کردن دکمه‌های شل شده مانع از گم شدن آنها شوید.

لباس‌های ظریف سنگدوزی یا منجوق دوزی و … را که احتمال دارد در ماشین لباس‌شویی بر اثر برخورد با سایر البسه خراب شوند یا به سایر لباس‌ها صدمه بزنند، در کیسه توری بیاندازید (این کیسه‌ها به صورت آماده در بازار موجود است) و یا در صورت امکان خشکشویی نمایید.

خشک کردن لباس‌ها در داخل منزل کمک می‌کند رنگ لباس ثابت بماند؛ فقط لباس‌های سفید و ملحفه را می‌توانید در خارج از خانه آویزان نمایید. زیرا اشعه UV خورشید باعث محو شدن رنگ پارچه‌های رنگی می‌شود.